Sprawozdanie półroczne Kibice Razem 2022r.

Sprawozdanie z działalności Ośrodka Kibice Razem za okres od 01.01.2022 do 30.06 2022

W okresie od 1 stycznia do 23 lipca 2022 roku Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola podjęło szereg działań, zarówno w ramach programu Kibice Razem jak również równolegle do istniejącego harmonogramu udało nam się podjąć kilka spontanicznych działań poza programem. 3 stycznia Gmina Stalowa Wola ogłosiła Konkurs na realizację zadania publicznego, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło w lutym 2022 r. Umowa z Gminą Stalowa Wola została podpisana 18 lutego 2022 r. i ustaliła harmonogram działań Ośrodka od 1 marca 2022 do 31 grudnia 2022 roku. Harmonogram naszych działań w roku 2022 oparty został na akcjach i inicjatywach, które sprawdziły się w latach poprzednich. Głównym założeniem naszej działalności w tym roku była kontynuacja naszych działań z podniesieniem jakości ich organizacji.
Rok zaczęliśmy 23 stycznia od organizacji turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola dla klas VII i VIII szkół podstawowych ze Stalowej Woli i okolic. Zaprosiliśmy do udziału wszystkie stalowowolskie szkoły podstawowe i okoliczne z Jastkowic, Pysznicy, Kłyżowa, Przyszowa, Zaleszan, Gorzyc, Zbydniowa, Turbi, Kotowej Woli i Grębowa. To pierwszy turniej z zaplanowanego przez nas cyklu. Niestety ze względu na pandemię obsada nie była tak liczna , jak oczekiwaliśmy ale mamy nadzieję że w latach kolejnych będzie tylko lepiej, a młodzież będzie mogła dłużej rywalizować sportowo w szerokim gronie i popularyzować piłkę nożną i zdrowy styl życia. Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola przygotowało poczęstunek, owoce, ciepłe i zimne napoje oraz upominki dla uczestników turnieju.


http://skssw.pl/turniej-pilki-noznej-o-puchar-prezesa-stowarzyszenia-kibicow-stali-stalowa-wola/


Kolejną naszą aktywnością w tym roku był udział SKSSW w Turnieju Piłki Nożnej organizowanego w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy i przekazaliśmy pamiątki i gadżety Stowarzyszenia które zostały zlicytowane na scenie Wielkiego Finału Orkiestry w niedzielę 30.01.2022r.


http://skssw.pl/gramy-dla-wosp/


14-go lutego 2022r. upamiętniliśmy 80. rocznicę powstania Armii Krajowej – najsilniejszej i najlepiej zorganizowanej podziemnej armii podczas II wojny światowej w Europie. W podziemiu odtworzono struktury władzy cywilnej oraz siłę zbrojną. Na mocy rozkazu Wodza Naczelnego Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Z tej okazji przed stalowowolskim Mauzoleum na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli złożyliśmy wiązankę biało czerwonych kwiatów i zapaliliśmy symboliczne znicze aby uczcić pamięć Żołnierzy Polski Podziemnej.


http://skssw.pl/80-rocznica-powstania-armii-krajowej/


Na początku marca zorganizowaliśmy serię spotkań z władzami, sztabem szkoleniowym i zawodnikami Stali Stalowa Wola, aby przybliżyć mieszkańcom bieżące funkcjonowanie naszego klubu.


http://skssw.pl/spotkanie-z-trenerem-w-kibice-razem/


W miesiącu marcu zaangażowaliśmy się w promocję zakupu karnetów na rundę wiosenna sezonu 2021/22. Naszym celem było zachęcenie mieszkańców do zakupu karnetów i wsparcia finansowego klubu i popularyzacja rozgrywek piłki nożnej z udziałem naszej drużyny.
http://skssw.pl/kup-bilet-karnet-na-stal/
W związku z wybuchem wojny na Ukrainie 7 marca Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola uruchomiło zbiórkę środków pieniężnych na zakup najpotrzebniejszych artykułów higieniczno- sanitarnych na rzecz dzieci z Ukrainy które chwilowo przebywały w różnych ośrodkach w Stalowej Woli. Zbiórka spotkała się z licznym odzewem ze strony mieszkańców Stalowej Woli i nie tylko. Udało nam się zainteresować akcją Polonię amerykańską dzięki czemu mogliśmy przekazać pokaźne środki dla młodych uchodźców z Ukrainy. To spontaniczna akcja charytatywna podyktowana sytuacją za naszą wschodnią granicą nie objęta harmonogramem naszych działań


http://skssw.pl/pomoc-dla-dzieci-z-ukrainy/


Tradycyjnie pierwszą dużą akcją naszego Ośrodka roku był „Stalowy Dzień Kobiet”. W dniu 8 marca członkowie Stowarzyszenia obdarowali spotkane na terenie miasta kobiety symbolicznym kwiatkiem i specjalnie przygotowanym upominkiem związanym ze Stalą Stalowa Wola. Chcieliśmy w ten sposób poprawić wizerunek środowiska kibiców wśród kobiet, a korzystając z okazji zapoznać je z zasadami zorganizowanego dopingu i zachęcić do aktywnego udziału. W Ośrodku Kibice Razem zorganizowaliśmy spotkanie z kobietami, na którym przedstawiliśmy profil naszej działalności i możliwości jakie funkcjonowanie Ośrodka otwiera przed paniami.


http://skssw.pl/8-marca-dzien-kobiet/


Od stycznia do kwietnia na obiektach MOSiR w Stalowej Woli prowadzimy zajęcia sportowe dla kobiet. To kontynuacja warsztatów które z przerwami podyktowanymi obostrzeniami pandemicznymi prowadziliśmy w latach poprzednich. Zajęcia cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem pań i mamy nadzieję kontynuować je w latach kolejnych.


W sobotę 28 maja zorganizowaliśmy wspólnie z kibicami GKS Jastrzębie i SK GKS Jastrzębie oraz Stowarzyszeniem “Jastrzębski Sport” Giełdę Pamiątek. Na giełdzie można było zobaczyć wiele pamiątek klubów sportowych: Stal Rzeszów , GKS Jastrzębie ,Stal Stalowa Wola oraz wiele innych. Zaprezentowano: szaliki, proporczyki, odznaki , ziny, puchary, koszulki a nawet …krawaty klubowe. Było mnóstwo rozmów, wymiany doświadczeń kolekcjonerskich. Giełda cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców i mieszkańców Stalowej Woli. Na koniec wydarzenia zorganizowaliśmy dla uczestników poczęstunek. Mając na uwadze olbrzymie zainteresowanie Giełdą planujemy już kolejne wydarzenia tego typu przy współpracy z innymi Stowarzyszeniami Kibiców.


http://skssw.pl/gielda-pamiatek-pilkarskich/

Kolejną naszą sztandarową akcją był „ZIELONO-CZARNY DZIEŃ DZIECKA” W ramach tej akcji w dniu 1 czerwca przekazaliśmy podopiecznym stalowowolskiego Domu Dziecka słodycze i gadżety związane klubem Stal Stalowa Wola i Ośrodkiem Kibice Razem. Każdy z wychowanków dostał drobny upominek związany z klubem Stal Stalowa Wola i zestaw słodyczy, owoców i napojów. W tym roku obchody Dnia Dziecka zorganizowaliśmy trochę inaczej niż w latach poprzednich. Wspólnie z dyrekcją Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Podleśna Przystań w ramach Dnia Dziecka 3 czerwca zorganizowaliśmy wyjazd podopiecznych na wycieczkę do Parku Trampolin Jump World w Rzeszowie. Dzieciaki były zachwycone wycieczką i zabawą którą im zorganizowaliśmy. Zabawa była przednia, a widok uśmiechniętych podopiecznych placówki dla nas bezcenny. Przy okazji święta dzieciaków obdarowaliśmy ich też słodyczami, upominkami i gadżetami klubowymi, a placówkę zabezpieczyliśmy w potrzebne rzeczy, baseniki ogrodowe na upalne dni, mleko w proszku i artykuły chemii gospodarczej. Mamy nadzieję że w kolejnych latach będziemy mieli przyjemność nie raz jeszcze zrobić coś fajnego dla dzieci ze stalowowolskich Domów Dziecka


http://skssw.pl/zielono-czarny-dzien-dziecka-2/


Ponadto W okresie od 01.01.2022 do 30.06.2022 Ośrodek Kibice Razem prowadził cykliczne działania związane z bieżącym funkcjonowaniem: warsztaty sportowe, spotkania kibiców, spotkania z przedstawicielami Gminy i klubu Stal Stalowa Wola. Przez cały okres obejmujący niniejsze sprawozdanie organizowaliśmy wejścia i wyjazdy zorganizowanych grup kibiców na mecze piłki nożnej naszej drużyny w rozgrywkach o Mistrzostwo III Ligi i nie tylko. Braliśmy udział również w meczach drużyn zaprzyjaźnionych kibiców. Zorganizowaliśmy wyjazdy naszych kibiców min. do: Sandomierza, Nowego Targu, Łagowa, Rzeszowa, Leżajska, Radzynia Podlaskiego, Zdziar, Połańca, Wólki Pełkińskiej.

http://skssw.pl/w-niedziele-wszyscy-do-sandomierza/http://skssw.pl/bezbramkowy-remis-w-nowym-targu/http://skssw.pl/wielka-sobota-w-trasie/http://skssw.pl/nie-zwalniamy-tempa/http://skssw.pl/jedziemy-do-radzynia/http://skssw.pl/na-sportowo/http://skssw.pl/kolejna-porazka-zawodowcow-z-amatorami/http://skssw.pl/wymeczone-zwyciestwo-w-wolce/

Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola
Mariusz Szymański
Rafał Pietras

Leave a Reply