Wspomnień Czar!!!

Za nami przerwa zimowa. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na start rozgrywek z udziałem zielono – czarnych . W pierwszej kolejce rundy wiosennej Stalówka pauzuje. Już za tydzień zagramy przy Hutniczej z Avią Świdnik. Tymczasem zachęcamy do przeczytania kilku zdań, przedstawiających w skrócie miniony rok.

Wspomnień czar…

Mija rok od otwarcia nowej trybuny, nowego stadionu przy Hutniczej. Wszyscy pamiętamy to wydarzenie z którym wiązaliśmy wielkie nadzieje i daleko idące plany. To był wielki dzień, powrót do domu po latach tułaczki.
Mecz z Bytovią w drugiej lidze, przy pełnych trybunach w blasku jupiterów z oprawą i głośnym dopingiem to już odległa historia.
Sytuacja w tabeli była trudna. Długo bo od początku sezonu, okupowane miejsce spadkowe nie napawało optymizmem. Wszystkim Udzielała się Nerwowa atmosfera związana z koniecznością walki o utrzymanie oraz otwarciem obiektu. Kibice nie zawiedli i szczelnie wypełnili trybuny. Widać było tęsknotę za piłką kopaną w naszym mieście.
Atutem zespołu miał być właśnie własny stadion i publiczność oraz ilość spotkań rozgrywanych w Stalowej Woli. Miał być…
Między czasie odbywały się też spotkania przedstawicieli SKSSW z władzami Klubu oraz przedstawicielami Urzędu Miasta z Prezydentem na czele.
Często burzliwe Dyskusje kończyły się prośbami ze strony włodarzy o zaufanie i deklaracjami końcowego sukcesu, którym miało być utrzymanie klubu na centralnym szczeblu rozgrywek. Czas rozliczeń miał nadejść w czerwcu, po wykonanej pracy. Realizowano pięcioletni plan ówczesnego prezesa, który miał uczynić ze Stali w pełni profesjonalny Klub z wielkimi aspiracjami.
Maszyna ruszyła, droga była wyboista. Nie zdążyliśmy nacieszyć się stadionem i atmosferą. Pandemia w wyniku której szybko zamknięto obiekt dla publiczności, wyniki sportowe, które sprawiły, że walczyliśmy o byt w 2 lidze do ostatniego meczu…
Efektem końcowym był niestety spadek do ligi 3. Następnie niemal wymuszone zmiany w zarządzie Klubu. Krótki epizod prezesa z konkursu i namaszczenie przez włodarzy miasta kolejnych sterników PSA Stal Stalowa Wola.
Został na stanowisku trener z zespołem i mieli gwarantować szybki powrót do ligi centralnej.
We wrześniu kolejne spotkanie Kibiców z Prezydentem, przedstawicielami Urzędu Miasta i Klubu. Znowu słyszymy zapewnienia o dołożeniu wszelkich starań i środków, które pozwolą awansować do 2 ligi i naprawić ten nieszczęśliwy „wypadek przy pracy”. Ufamy, że główny udziałowiec spółki, zapewni namaszczonym przez siebie prezesom godne warunki do pracy.
Oswajanie się z trzecioligową rzeczywistością szło jednak wszystkim ciężko. Zespół grał w kratkę a miejsce w tabeli nie rokowało na walkę o najwyższe cele. Kibice oczekiwali znacznie więcej od praktycznie 2 ligowego składu osobowego utrzymywanego za takie same lub nawet większe środki finansowe. Mimo wszystko, robimy to co do nas należy. Po powrocie na trybuny, głośnym dopingiem zagrzewamy zaspol do walki i staramy się stworzyć dobrą atmosferę na stadionie. Kilka razy piłkarze otrzymują ostrą reprymendę za swoją postawę na boisku, która niewątpliwie jest rozczarowaniem.
W trakcie rundy jesiennej następuje zmiana szkoleniowca.
Przerwa zimowa, zmiany personalne w składzie. Według obecnego zarządu Klubu są to zmiany na lepsze.
Ostatecznie ze stratą 10 punktów do lidera przystępujemy do rundy wiosennej. Pierwszy mecz przy Hutniczej już za tydzień. Niestety bez naszego udziału.
Czy pełni nadziei? Pewnie tak… jak zawsze. Ale dla wielu ten sezon jest już stracony i upatrują szansy w kolejnym…
My Kibice, nie oczekujemy wiele. Liczymy na spełnienie składanych przez miasto obietnic i walki o awans do 2 ligi. Wierzymy, że władze miasta i klubu znajdą sposób na realizację celu – AWANS!!! Od kilku miesięcy czekamy również na kolejne, „ cykliczne „ spotkanie z nimi.
Pozostaje nam kibicować Stalówce i będziemy to robić tak jak do tej pory. Nie mamy wpływu na wiele rzeczy, które składają się na efekt końcowy, typu pieniądze, transfery, wyniki. To nie nasza działka.
Możemy natomiast oceniać i wymagać.
Los tego klubu nigdy nie będzie nam obojętny. Zmieniają się prezesi, trenerzy, zawodnicy, zmieniają się ligi w których gramy.
My byliśmy, jesteśmy i będziemy, na dobre i na złe. Będziemy dbać o wysoki poziom dopingu na trybunach .

Z kibicowskim pozdrowieniem Hej Stal!!!💚🖤

Leave a Reply