Szanowni Kibice.
Przed Nami ostatnie dni roku 2023. Czas podsumowań i wniosków. W telegraficznym skrócie, przedstawimy rok w wykonaniu Brygady Zielono-Czarnych.
Byliśmy aktywni na wielu płaszczyznach. Oczywiście, najważniejsze i najciekawsze to aspekty kibicowskie na meczach wyjazdowych i tych przy Hutniczej. Kibicowanie to przede wszystkim stadion i pilka nożna ale nie tylko…
Pierwsza część relacji, będzie poświęcona sprawom „około stadionowym”.
Zaczynamy.
Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola oraz ośrodek Kibice Razem to maszyny, które w tym roku były nie do zatrzymania . Na koncie mamy ponad 30 akcji, których byliśmy inicjatorami bądź współorganizatorami. Wszystkie Nasze działania miały na celu :

-promowanie Stalówki- akcja „kup karnet”, informacje w internecie oraz plakaty i transparenty na mieście, zachęcające do przyjścia na mecz, turniej z okazji 85-lecia Stali.

-promowanie sportu i kulturalnego dopingu wśród najmłodszych- strefa „Łączy nas Stal”, sektor rodzinny, zakup karnetów dla grup młodzieżowych Stali, wyjazdy dzieciaków na mecze ligowe i reprezentacji, „Dzień przedszkolaka”, Zielono-Czarny Mikołaj, „eskorta piłkarzy”, dzień dziecka , wyjazd do Bałtowa i wiele innych.

-Kultywowanie tradycji narodowych, zachowanie pamięci o bohaterach-Sprzątanie grobów Nieznanego Żołnierza, udział w obchodach rocznicy Rzezi Wołyńskiej, Powstania Armii Krajowej, Powstania Warszawskiego, „Żołnierze Wyklęci”, organizacja stalowowolskiego Marszu Niepodległości, „Dzień kobiet” i wiele innych .

-niesienie pomocy potrzebującym- „Szlachetna Paczka”, pomoc dla Pani Weroniki, remont sali w przedszkolu, zbiórka karmy, licytacje gadżetów dla Bartka , akcja „oddaj krew”, się pomaga- rowerem po życie, wigilia miejska, „biała sobota”- badania lekarskie i wiele innych.

W tym miejscu, pragniemy podziękować WSZYSTKIM osobom prywatnym i firmom, które w mniejszym lub większym stopniu, pomagały Nam w działaniach, dały coś od siebie i przyczyniły się do końcowego sukcesu wszystkich akcji.
Jak widać, Rok 2023 był intensywny , wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę.
Teraz czas na zasłużony odpoczynek a już niebawem w 2024 , zapraszamy WAS do dalszej współpracy.
Razem możemy więcej.
Hej Stal !!!

Leave a Reply