Sprawozdanie SKSSW za rok 2022r.

Stalowa Wola 31.12.2022

Sprawozdanie Kibice Razem Stalowa Wola z działalności za okres od 01.01.2022r. do 31.12 2022r.

W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola podjęło szereg działań, zarówno w ramach programu Kibice Razem jak również równolegle do istniejącego harmonogramu . Konkurs na realizację zadania publicznego ogłoszony został przez Gminę Stalowa Wola już 3 stycznia 2022 roku, a podpisanie umowy nastąpiło 18 lutego 2022 r. Umowa podpisana z Gminą Stalowa Wola ustaliła harmonogram działań Ośrodka od 1 mara 2022 do 31 grudnia 2022 roku.

Styczeń 2022  Miesiąc styczeń  upłynął nam na prowadzeniu bieżącej działalności czyli kontaktach i spotkaniach z kibicami Stali i mieszkańcami Stalowej Woli. Ośrodek Kibice Razem otwarty był 3 razy w tygodniu dla mieszkańców i prowadzone były działania organizacyjne i przygotowujące do realizacji harmonogramu działań na 2022 rok.                                                                                                                        

23 stycznia odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola dla klas VII i VIII szkół podstawowych ze Stalowej Woli i okolic. Zaprosiliśmy do udziału wszystkie stalowowolskie szkoły podstawowe i okoliczne z Jastkowic, Pysznicy, Kłyżowa, Przyszowa, Zaleszan, Gorzyc, Zbydniowa, Turbi, Kotowej Woli i Grębowa.

29 stycznia bierzemy udział jako SKSSW KIBICE RAZEM STALOWA WOLA w charytatywnym turnieju piłki nożnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po kilku godzinnych rozgrywkach wygrywany całą imprezę.  Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola ofiarowało WOŚP gadżety, które zostaną zlicytowane na scenie Wielkiego Finału Orkiestry w niedzielę 30.01.2022r.

Luty 2022

14 lutego obchodziliśmy 80. rocznicę powstania Armii Krajowej – najsilniejszej i najlepiej zorganizowanej podziemnej armii podczas II wojny światowej w Europie. Z tej okazji przed stalowowolskim Mauzoleum na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli składamy wiązankę biało-czerwonych kwiatów i palimy symboliczne znicze aby uczcić pamięć Żołnierzy Polski Podziemnej.

18 lutego podpisano Umowę o realizacji zadani Publicznego z Gminą Stalowa Wola. Prowadzona była bieżąca działalność Ośrodka Kibice Razem. Zorganizowaliśmy Zbiórkę środków na leczenie ciężko poparzonego Radka, której zakończenie nastąpiło już w marcu 2022.

Marzec 2022

8 marca organizujemy zbiórkę środków pieniężnych na zakup najpotrzebniejszych artykułów higieniczno- sanitarnych na rzecz dzieci z Ukrainy które chwilowo przebywają w różnych ośrodkach w Stalowej Woli. Akcja trwała cały  miesiąc marzec.

8 marca tradycyjnie miała miejsce pierwsza duża cykliczna akcja naszego Ośrodka „Stalowy Dzień Kobiet”. Członkowie Stowarzyszenia obdarowali spotkane  na terenie miasta  kobiety symbolicznym kwiatkiem i specjalnie przygotowanym upominkiem związanym ze Stalą Stalowa Wola. Chcieliśmy w ten sposób  poprawić wizerunek środowiska kibiców wśród kobiet, a korzystając z okazji zapoznać je z zasadami zorganizowanego dopingu i zachęcić do aktywnego udziału.  W Ośrodku Kibice Razem zorganizowaliśmy spotkanie z kobietami, na którym przedstawiliśmy profil naszej działalności i możliwości jakie funkcjonowanie Ośrodka otwiera przed paniami. Uzgodniliśmy harmonogram i zasady organizacji warsztatów sportowych dla kobiet, których jesteśmy organizatorem.  

W miesiącu marcu ma miejsce inauguracja rundy wiosennej rozgrywek o Mistrzostwo III Ligi więc wracamy na kibicowski szlak. To intensywny miesiąc pod względem zorganizowanych  wejść i wyjazdów na mecze naszej drużyny w Stalowej Woli i na wyjazdach.

Kwiecień 2022

Miesiąc kwiecień upływa nam na intensywnej organizacji wejść na stadion w Stalowej Woli i wyjazdów na mecze naszej Stali. Jesteśmy obecni między innymi w Nowym Targu, Łagowie i Radzyniu Podlaskim.

Maj 2022

W miesiącu maju przeprowadzamy remont części Ośrodka przy ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli. Prace polegały na dostosowaniu wejść dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach i nie tylko. Dodatkowo zamontowaliśmy uchwyty pomagające w korzystaniu niepełnosprawnym z toalety. Remont był  finansowany w większości ze środków PZPN.

30 maja zorganizowaliśmy wspólnie z kibicami GKS Jastrzębie Giełdę Pamiątek Sportowych. Na giełdzie można było zobaczyć wiele pamiątek takich klubów jak: Stal Rzeszów , GKS Jastrzębie ,Stal Stalowa Wola oraz wiele innych. Prezentowały się szaliki, proporczyki, odznaki , ziny, puchary, koszulki a nawet …krawaty klubowe. Odbyło się mnóstwo spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń kolekcjonerskich. Giełda cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców i mieszkańców Stalowej Woli.

W miesiącu maju aktywnie braliśmy udział w kibicowaniu naszej drużynie w rozgrywkach ligowych i pucharowych zarówno na meczach w Stalowej Woli , jaki na spotkaniach wyjazdowych.

Czerwiec 2022

1 czerwca „ZIELONO-CZARNY DZIEŃ DZIECKA” czyli akcje i imprezy dla najmłodszych zorganizowaliśmy w dniu 3 czerwca.  Mieliśmy przyjemność spędzić czas z podopiecznymi Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Podleśna Przystań w Parku Trampolin w Rzeszowie. Przy okazji przekazaliśmy również  dzieciakom upominki w postaci słodyczy i gadżetów Stalówki  koszulki, opaski, smyczki itp. Dla najmłodszych ufundowaliśmy mleko w proszku i baseniki. Była to kolejna udana edycja naszej sztandarowej akcji.

W czerwcu braliśmy aktywny udział w meczach Stali Stalowa Wola, których byliśmy gospodarzami i gośćmi min. W Wólce Pełkińskiej. W tym miesiącu zakończyły się rozgrywki ligowe, mogliśmy się więc ponownie skupić na sprawach organizacyjnych SKSSW i Ośrodka Kibice Razem.

Lipiec 2022

W miesiącu lipcu zorganizowaliśmy szereg spotkań z kibicami i mieszkańcami Stalowej Woli podczas których podsumowaliśmy pierwsze półrocze naszej działalności i przedstawiliśmy plany na kolejne miesiące. Przedstawiliśmy też oficjalnie  do wiadomości publicznej Sprawozdanie z działalności Ośrodka Kibice razem za okres styczeń-czerwiec 2022.

Sierpień 2022

4 sierpnia zorganizowaliśmy dla wszystkich kibiców i mieszkańców Stalowej Woli i okolic przedsezonowe spotkanie z prezesem PSA Stal Stalowa Wola Wiesławem Siembidą, trenerem Łukaszem Surmą i zawodnikami naszej drużyny. Spotkanie odbyło się w lokalnym Ośrodku Kibice Razem Stalowa Wola.

W miesiącu sierpniu zainaugurowaliśmy rozgrywki ligowe spotkaniem w Krakowie z miejscową Cracovią, co za tym idzie ponownie przystąpiliśmy do organizacji wejść i wyjazdów zorganizowanych  kibiców naszej drużyny.

23-25. sierpnia uczestniczymy w IX Ogólnopolskim Turnieju Kibice Razem w Gniewinie. Na turniej wybieramy się autokarem gdzie po drodze w Warszawie w ramach współpracy Ośrodków zabieramy dzieci wraz z opiekunami z Ośrodka Kibice Razem Polonia Warszawa. Turniej został podzielony na dwie części. W pierwszej, od rana dzieci biorą udział w grach i zabawach gdzie zostało przygotowane dziewięć różnych konkurencji i drugą w formie turnieju piłkarskiego. Korzystając z przerwy między częściami turnieju wybieramy się nad Morze Bałtyckie wspólnie z Ośrodkami Kibice Razem Miedzi Legnica, Sandecji Nowy Sącz, Śląska Wrocław i Polonii Warszawa. Nasi młodzi piłkarze i piłkarki wygrywając i remisując wychodzą z grypy gdzie następnie odpadamy z imprezy po przegranej z drużyną Ośrodka Kibice Razem Pogoń Szczecin. Zmagania sportowe kończymy w środku stawki. Zwycięzcami całej imprezy oczywiście  są  jednak wszystkie dzieci.  Na zakończenie uczestnicy turnieju dostają upominki ufundowanie przez PZPN. Na powrocie do Stalowej Woli wspólnie z KR Polonia Warszawa odwiedzamy Westerplatte. Po powrocie do domu wszystkie dzieci dodatkowo dostają od nas upominki w formie gadżetów Stalówki.

Wrzesień 2022

Miesiąc wrzesień upływa nam na przygotowaniu kolejnych wyjść i wyjazdów grup zorganizowanych na mecze naszej drużyny. Organizujemy też serię spotkań z byłymi i obecnymi zawodnikami Stali, w których bierze udział liczne grono mieszkańców naszego miasta.

W wrześniu organizujemy też spontaniczną akcję pomocy Małemu Filipowi ze Stalowej Woli. Filip- 7 letni chłopczyk, który zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną potrzebował pomocy, więc spontanicznie postanowiliśmy się włączyć w działania innych organizacji. Aby wesprzeć jego rodzinę w tym trudnym czasie w porozumieniu z Fundacją Iskierka uruchomiliśmy zbiórkę środków na platformie pomagam.pl. Uruchomiony został również ,,Bazarek dla Filipka’’ na oficjalnym profilu fb, gdzie licytowaliśmy  fanty z przeznaczeniem środków  na leczenie Filipka.

22 września dzięki programowi Kibice Razem jesteśmy obecni na meczu Ligii Narodów Polska- Holandia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Są z nami dzieci z  Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Podleśna Przystań , Żaki Stalówki i zawodniczki Aquila Stalowa Wola. Wyjazd na ten mecz okazuje się dla dzieci mega przeżyciem,  ponieważ większość z nich była pierwszy raz na meczu kadry i na tak dużym obiekcie sportowym.

Październik 2022

W październiku rozpoczynamy akcję POMÓŻ ZWIARZAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ, której finał nastąpił 5 listopada Jak co roku wspólnie z Przytulisko Psia Przystań  zorganizowaliśmy zbiórkę która odbywała  się w Ośrodku Kibice Razem, podczas której zbieraliśmy: koce, narzuty, smycze, obroże, szelki dla psów, środki czystości i wszystkie inne rzeczy pozwalające przetrwać zwierzakom najtrudniejszy dla nich okres jakim jest zima. Wszystkie zebrane i zakupione przedmioty przekazujemy Przytulisku Psia Przystań.

Kończymy rozgrywki ligowe, zawieszając organizację wyjść i wyjazdów do kolejnej rundy. W gronie kibiców w Ośrodku razem podsumowujemy nasz udział w meczach Stali i opracowujemy plan poprawy naszych działań w tym zakresie w kolejnym roku.

31 października w przed dzień Wszystkich Świętych odwiedzamy w naszym mieście mogiły poległych i pomordowanych Żołnierzy i Ludności Cywilnej podczas II Wojny Światowej. Pierwsze z miejsc, które odwiedzamy to tajna baza Armii Krajowej w obwodzie Nisko-Stalowa Wola, mieszczące się w Rozwadowie przy ulicy Bełżyńskiego18, gdzie przed wojną znajdowało się ” kino Skoczka. Drugie miejsce w którym zapaliliśmy dziś znicze był Obelisk ku czci Ofiar w Charzewicach przy ulicy Ogrodowej 45. Kolejne miejsca to pomnik Pamięci w Rozwadowie. I park miejski w Stalowej Woli, gdzie znajduje się Pomnik porucznika Kazimierza Piłata ps. “Zaręba”, dowódcy obwodu Armii Krajowej okręgu niżańskiego “Niwa”, zamordowanego przez katów niemieckich w budynku stalowowolskiego gestapo przy ulicy Skoczyńskiego w marcu 1944.

Listopad 2022

11 listopada w 104 rocznicę odzyskania organizujemy jako Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola Pierwszy Stalowowolski Marsz Niepodległości. Chwilę po zakończeniu Ogniska Patriotyzmu organizowanego przez władze Miasta przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli wyruszamy z Placu Piłsudskiego ulicą Popiełuszki następnie Alejami Jana Pawła II pod pomnik Patrioty gdzie został odśpiewany Hymn Polski.  W marszu bierze udział liczne grono mieszkańców Stalowej Woli. Mamy nadzieję, że była to pierwsza edycja kolejnej cyklicznej akcji Stowarzyszenia ,która na stałe wpisze się w kalendarz imprez w naszym mieście.

Grudzień 2022

7 grudnia organizujemy pierwszą część akcji  „Zielono-Czarny Mikołaj” Z uwagi na dużą ilość zaplanowanych działań akcję dzielimy na etapy a czas trwania od 7 do 15 grudnia. W pierwszym etapie, 7 grudnia w Ośrodku Kibice Razem gościmy najmłodszych piłkarzy naszego klubu ZKS Stal Stalowa Wola  Skrzaty i Żaki Stalówki. Całą grupę dzielimy na trzy zespoły, tak aby wszyscy mieli co robić. Jedna z grup rozgrywała mecze piłkarskie na Xbox, druga grała w ręczne piłkarzyki, natomiast trzecia rozgrywa Mini Turniej w rzutki. Organizujemy dla dzieci poczęstunek w trakcie trwania imprezy. Pod koniec spotkania odwiedza nas Stowarzyszeniowa maskotka;  Zielono-Czarny Demon który dzieciom wręcza Mikołajkowe prezenty w postaci gadżetów Stalówki i słodyczy. Dodatkowo każde dziecko otrzymuje szal jubileuszowy z okazji przyszłorocznego 85-lecia istnienia Klubu Stal Stalowa Wola.

15 grudnia kontynuujemy działania  w ramach akcji Zielono-Czarny Mikołaj Tym razem gościmy w Ośrodku Kibice Razem wychowanków Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Podleśna Przystań w Stalowej Woli. Akcja podzielona została na etapy. Najpierw były odwiedziny w Ośrodku, później wspólnie z dzieciakami udaliśmy się do RST Karting, gdzie spędziliśmy czas na zabawie. Główną rozrywką jaką w tym roku zorganizowaliśmy dla podopiecznych placówki była możliwość ścigania się kartingami  na profesjonalnym torze. Na koniec dnia udaliśmy się do placówki aby wręczyć prezenty od Zielono Czarnego-Mikołaja. Wśród prezentów przekazanych w tym roku na ręce dyrekcji Placówki były min. odkurzacz piorący, przenośny piekarnik, zastawa stołowa, sztućce, mleko w proszku dla najmłodszych wychowanków i wiele innych potrzebnych przedmiotów do użytku dnia codziennego. Były oczywiście też słodycze i owoce. Akcję wsparli finansowo kibice Stali z USA, ze stanów NJ i NY oraz firma ASYMMETRICAL CONSULTING p. Beata Krauz która ufundowała dla dzieci plecaki, bloki techniczne, rysunkowe i zeszyty.

15 grudnia, Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola wzięło spontanicznie udział w Szlachetnej Paczce przekazując zakupione rzeczy stalowowolskiej  rodzinie która straciła dobytek w pożarze.  Był to dla nas zaszczyt i przyjemność, że mogliśmy pomóc osobom potrzebującym.

17 grudnia, na zakończenie roku postanowiliśmy zorganizować jeszcze turniej piłki nożnej dla Szkół Podstawowych klas VII i VIII o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola  Impreza odbyła się w Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. W rywalizacji uczestniczyło prawie setka dzieci w 7 zespołach reprezentujących szkoły z terenu Stalowej Woli i okolic. Mecze odbywały się każdy z każdym. Łącznie rozegrano 21 meczy dziesięciominutowych. 1 miejsce wywalczyła drużyna SP 11, drugie miejsce zajęła SP Pysznica i 3 miejsce SP 1. Rywalizacja sportowa była zacięta ale był też czas na zabawę o odrobinę edukacji z tematyki prowadzenia zorganizowanego dopingu. Dla wszystkich uczestników i opiekunów SKSSW ufundowało pamiątkowe szale z meczu U20 Polska Portugalia który odbył się latem w Stalowej Woli oraz pamiątkowe puchary dla zwycięzców i uczestników.  Każdy dzieciak z turnieju wyszedł z jakimś prezentem od SKSSW. Organizację turnieju wsparły firmy: Artour Wyjazdy Na Mecze Wyjazdy Na Mecze i firma Tryumf.

Kibice Razem Stalowa Wola     

Mariusz Szymański , Rafał Pietras            

Leave a Reply